Polska wersja   English version
Follow WOGISConference on Twitter

O KONFERENCJI

Konferencja jest drugą konferencją dotyczącą wolnego oprogramowania organizowaną przez Instytut Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Polski Oddział OSGeo.

Poprzednia konferencja miała charakter szkoleniowy. Zaproszeni prelegenci prezentowali na niej referaty dotyczące zastosowania wolnego oprogramowania, prac związanych z jego rozwojem, licencjonowania i praktycznego wykorzystania. Obecna konferencja będzie miała szerszy, międzynarodowy zasięg. Do wygłoszenia plenarnych referatów zaproszono zagranicznych gości, m.in. przedstawicieli narodowych agencji kartograficznych krajów Unii Europejskiej. Ich wystąpienia przybliżyć mają zakres i status wykorzystania wolnego oprogramowania związanego z przetwarzaniem geoinformacji w Europie, jak również pokazać jego impakt na wdrażanie dyrektywy INSPIRE. Mamy nadzieję, że w referatach tych przekazana zostanie wizja przyszłości geodezji i geoinformatyki, oraz modelu biznesowego funkcjonowania infrastruktury danych przestrzennych.

Zakres tematyczny konferencji:

 • Wolne i otwarte oprogramowanie, wolne dane, otwarte standardy
 • Wykorzystanie wolnego oprogramowanie w administracji i wykonawstwie geodezyjnym
 • Internacjonalizacja pakietów GIS wolnego oprogramowania
 • Polski wkład w OSGeo
 • Implementacja standardów ISO i OGC w wolnym oprogramowaniu
 • Perspektywy rozwoju wolnego oprogramowania w kontekście INSPIRE
 • Społeczeństwo oparte na wiedzy a serwisy społecznościowe
 • Model biznesowy funkcjonowania narodowych agencji kartograficznych a rozwój wolnego oprogramowania
 • Nowe obszary zastosowań GIS
 • Cloud computing w geoinformatyce
 • Metadane, tezaurusy i sieci semantyczne

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką do udziału w konferencji.

Zachęcamy również do aktywnego udziału w konferencji przez wygłoszenie referatu. Termin nadsyłania streszczeń proponowanych referatów upływa 28 lutego 2010 r., a zgłoszeń 3 maja 2010 r.

Prezentacje konferencyjne będą publikowane na stronach www konferencji po pozytywnych recenzjach. Referaty w języku polskim będą publikowane w Acta Scientiarum Polonorum, a języku angielskim - w Electronic Journal of Polish Agricultural Universities.

Wskazówki dla autorów referatów:
- publikowanych w Acta Scientiarum Polonorum
- publikowanych w Electronic Journal of Polish Agricultural Universities

Opłata konferencyjna w wysokości 440 zł obejmuje materiały konferencyjne, spotkanie towarzyskie w dniu 13.05.2010 r., lunch i napoje w przerwach.

Organizatorzy konferencji zarezerwowali dla uczestników konferencji pewną liczbę noclegów w Ośrodku Szkoleniowym w pałacu w Pawłowicach w dniach 12-14 maja 2010.

Opłata za dobę noclegową:
pokój 1-os: 70 zł od osoby +7%VAT
pokój 2-os: 60 zł od osoby +7%VAT
pokój 3-os: 50 zł od osoby +7%VAT

Opłata uiszczana jest indywidualnie przez każdego uczestnika w hotelu.

Zgłoszenie zapotrzebowania na miejsce noclegowe proszę wysyłać na adres: iwona.kaczmarek@up.wroc.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

O możliwości skorzystania z noclegów decyduje kolejność zgłoszeń.

Dojazd do pałacu:
Z Dworca Głównego PKP
Autobus linii N w kierunku ulicy Litewskiej.
Należy wysiąść na przystanku Krzywoustego/Psie Pole i przesiąść się na autobus linii 130 do pętli w Pawłowicach. Z pętli do pałacu jest ok. 200 m.
Z Placu Grunwaldzkiego
Autobus linii 131 w kierunku ulicy Litewskiej lub 141 w kierunku Osiedla Sobieskiego.
Należy dojechać do przystanku Krzywoustego/Psie Pole i przesiąść się na autobus linii 130 do pętli w Pawłowicach. Z pętli do pałacu jest ok. 200 m.